رنگ های دریایی
فرآیند خوردگی در سازه های کنار ساحل و داخل دریا به دلیل رطوبت بالا و وجود املاح با سرعت بالاتری نسبت به محیط های خشک صورت می گیرد. عوامل مختلفی از جمله اکسیژن، سطح تماس، تشکیل پیل الکتروشیمایی، PH، دمای آب و یون های مختلف و نور آفتاب همگی در سرعت خوردگی شیمیایی و یا بیوشیمیایی موثر هستند. یکی از مباحث مهم در استراکچرها و شناورهای دریایی تخریب سطح توسط خزه ها می باشد.
رنگ آمیزی سکوهای نفت و گاز و سازه های دریایی
سیستم رنگ آمیزی این سازه ها معمولا توسط شرکت طراح سازه، طراحی می گردد و در قسمت هایی که بیرون از آب هستند و بدنه ساختمان این سکوها معمولا از سیستم سه لایه اپوکسی زینک ریچ، لایه میانی اپوکسی و لایه نهایی پلی اورتان استفاده می گردد. برای قسمت هایی که حرارت دارند از سیستم های مقاومت حرارتی سیلیکونی استفاده می گردد و برای پایه های سکوها و محل هایی که در معرض امواج دریا قرار می گیرند و قسمت های داخل آب معمولا از سیستم تک لایه اپوکسی گلس فلک به ضخامت 1000 میکرون استفاده می شود.
رنگ های ضد خزه مکث
این رنگ های به دو طریق و مکانیزم مختلف عمل کرده و با عث از بین رفتن خزه ها می گردند و هر دو نوع رنگ Tin Free بوده و عاری از ترکیبات سمی و مضر قلع می باشند. از سال 2008 استفاده از تری بوتیل قلع در سراسر جهان ممنوع گردیده است. رنگ های ضد خزه مکث ویژگی های ممتازی از قبیل عدم سمیت، عدم تاثیر بر روی طیف وسیعی از موجودات دریایی و دوستدار محیط زیست و دوام بالا را دارا می باشد. رنگ های ضد خزه با کد Max Anti F-1016 و Max Anti F-2016 و در دو فام اخرایی و مشکی ارایه می گردد.

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید